PROFILAKTYKA I PRZECIWDZIAŁANIE HIV/AIDS DLA SOPOCKIEJ MŁODZIEŻY

W lutym w sopockich szkołach ponadpodstawowych zapoczątkowane zostały zajęcia dla młodzieży dotyczące profilaktyki i przeciwdziałaniem HIV/AIDS i narkomani.

Łącznie projekt obejmie 23 klasy z sopockich szkół. Przewiduje się,  iż z warsztatów skorzysta blisko 440 uczniów (dwa spotkania po 90 minut dla każdej drugiej klasy).

Celem realizowanego projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy wśród sopockich uczniów w zakresie możliwości zakażenia HIV, dróg przenoszenia wirusa i ich konsekwencji – tzw. zachowań ryzykownych oraz niebezpieczeństw związanych z używaniem substancji psychoaktywnych i niebezpiecznych zachowań pod ich wpływem. Celami szczegółowymi prowadzonych zajęć są –  obniżenie poziomu lęku przed kontaktami z osobami seropozytywnymi oraz wykształcenie wśród uczniów bardziej pozytywnych postaw wobec osób żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Dodatkowo każdy z uczestników projektu zostanie zapoznany z lokalnym systemem pomocy osobom zagrożonym uzależnieniem oraz uzależnionym, a także placówkami zajmującymi się terapią osób biorących narkotyki.

Projekt realizowany jest od lutego i trwać będzie do końca roku w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom od Substancji Psychoaktywnych.

Zadanie koordynuje Fundacja „Pomorski Dom Nadziei” z siedzibą w Gdańsku przy współpracy z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Wydziałem Oświaty.

Skip to content