MOŻESZ NAUCZYĆ SIĘ PANOWAĆ NAD SWOJĄ AGRESJĄ

Jeśli masz trudności z panowaniem nad emocjami, bywasz agresywny wobec bliskich i chcesz to zmienić, zachęcamy do udziału w bezpłatnych warsztatach. Punkt Interwencji Kryzysowej MOPS Sopot prowadzi zapisy do grupy korekcyjno-edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie.

Dla kogo zajęcia?

– Grupa korekcyjno-edukacyjna przeznaczona jest dla osób pełnoletnich, które bywają agresywne wobec najbliższych i chcą zmienić swoje zachowanie, polepszyć relacje z bliskimi, a przede wszystkim ochronić siebie i swoich bliskich przed negatywnymi skutkami swoich zachowań – mówi Andrzej Czekaj, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie.

Podczas zajęć omawiane będą różne aspekty dotyczące problemu przemocy, przekazywana będzie wiedza edukacyjna, psychologiczna, prowadzone będą rozmowy o konkretnych problemach osób uczestniczących w grupie i wspólne szukanie rozwiązania. Prowadzący proponują również ćwiczenia, które pozwalają lepiej radzić sobie z emocjami, pokazują, jak w sposób konstruktywny rozwiązywać konflikty.

– Zmiana sposobu zachowania, wzorców emocjonalnych nie jest łatwa, ale możliwa – podkreśla Adam Chojnacki, psycholog z sopockiego PIK-u, który m.in. pracuje z osobami stosującymi przemoc. – Najczęściej osoby te same w dzieciństwie doświadczały przemocy ze strony rodziców lub były jej świadkami. Te doświadczenia ukształtowały ich osobowość i postrzeganie świata, w którym jedna osoba dominuje nad drugą, a konflikty rozwiązuje się za pomocą siły. Większość osób, poza skrajnymi przypadkami, może jednak zmienić swoje zachowanie. Jeśli bywasz agresywny i masz trudności z panowaniem nad emocjami, poszukaj pomocy specjalistów, aby uzdrowić swoje relacje z najbliższymi – zachęca Adam Chojnacki. 

Kiedy i gdzie ruszają zajęcia?

W listopadzie ruszyła w Sopocie kolejna edycja grupy korekcyjno-edukacyjnej dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia są bezpłatne i mają formę psychologicznych warsztatów edukacyjnych. Odbywają się w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie (al. Niepodległości 759 a), raz w tygodniu – w środy i trwać będą 2 godziny. Pełen cykl zajęć to dwadzieścia pięć spotkań tematycznych.

Równolegle w listopadzie rozpoczęły się zajęcia grupy psychoedukacyjnej dla kobiet doświadczających przemocy w bliskich relacjach. Oferta skierowana jest do kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji związanej z przemocą, chcą zdobyć wiedzę, jak sobie radzić w takich sytuacjach, potrzebują wsparcia i zrozumienia.

Jak się zgłosić?

Osoby, które chcą nauczyć się panować nad swoją agresją i wziąć udział w grupie korekcyjno-edukacyjnej lub doświadczają przemocy i chcą wziąć udział w zajęciach grupy psychoedukacyjnej, zachęcamy do umówienia się na indywidualną konsultację wstępną tel. 58 550 14 14.

Skip to content