Wakacje w tym roku będą inne, ale to nie znaczy, że gorsze! Wszystkie wypoczywające w Sopocie dzieci na pewno znajdą ciekawe propozycje spędzenia wolnego czasu, z rówieśnikami, przygotowane przez miejskie instytucje. Oferta będzie się na pewno rozszerzać, zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Karate i nauka śpiewu w MDK

Od pierwszego dnia wakacji do 22 lipca w Młodzieżowym Domu Kultury będzie się dużo działo. W ofercie znalazły się: zajęcia plastyczne, rysunkowe, gra na instrumentach, nauka śpiewu, zajęcia teatralne, gry i zabawy sportowe, spotkania z bajkami, szachy, gimnastyka artystyczna i karate.

Z bezpłatnych zajęć mogą korzystać stali uczestnicy oraz wszystkie chętne dzieci od 5. roku życia. Młodzieżowy Dom Kultury mieści się w niedawno wyremontowanej zabytkowej kamienicy przy al. Niepodległości 763.

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia można przesyłać od 15 czerwca na adres: mdk.imprezy@gmail.com. W zgłoszeniu należy przesłać  scan/foto dokumentu: „Zgoda na udział w Akcji Lato z MDK Sopot” (do pobrania ze strony placówki lub ze skrzynki na drzwiach budynku). Ze względu na wprowadzony reżim sanitarny liczba osób w grupach jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie oraz tutaj.

Organizatorzy zadbali o bezpieczne warunki przebywania w placówce – ograniczona liczba osób w salach, dezynfekcja pomieszczeń.

MOSiR zaprasza na sportowe lato

Propozycje do 26 czerwca 2020:

 • poniedziałki, środy, piątki w godz. 14.00-17.00 na głównym trawniku sopockich błoni  

MOSiR przygotuje tor przeszkód dostosowany do wieku uczestników (różny stopień trudności). Tor przeszkód kształtuje pamięć, procesy poznawcze, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętności ruchowe i koordynację rąk i oczu.

Zgłoszenia dzieci i młodzieży: sport.mosir@use.pl, maksymalnie 22 osoby

 • wtorki i czwartki w godz. 14.00-16.00 na boisku ze sztuczną trawą przy SP nr 7 zajęcia z piłki nożnej prowadzone będą przez instruktora MOSiR. W programie dwóch godzinnych bloków gry i zabawy z piłką oraz małe gry.

Zgłoszenia dzieci i młodzieży: sport.mosir@use.pl, maksymalnie w jednym bloku 14 osób

 • wtorki i czwartki w godz.17.00-18.45 na boisku piłkarskim przy ul. 23 Marca zajęcia z samoobrony (dużo ćwiczeń ogólnorozwojowych i podstawy samoobrony).

Zgłoszenia dzieci i młodzieży: sport.mosir@use.pl, maksymalnie 14 osób

 • wtorki w godz. 16.15-17.30 i soboty w godz.12.00-13.30 na błoniach zajęcia z gimnastyki na specjalnych matach prowadzone przez wielokrotną Mistrzynię Polski w gimnastyce artystycznej.

Zgłoszenia dzieci i młodzieży: sport.mosir@use.pl, max. Ilość 12-14 osób

 • poniedziałki i środy w godz. 15.30-18.00 (zbiórka na przystani jachtowej)

Rejsy szkoleniowe po wodach Zatoki Gdańskiej jachtem Alf (załoga 8-osobowa)

Uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych , I-II klas licealnych

Zgłoszenia: wojciech.chmielecki@gmail.com

Sopocki MOSiR i The North Event zapraszają także do akcji „Wyzwanie na czerwiec”, które polega na zmobilizowaniu najmłodszych, by pod opieką rodziców wykonywali w domu jakąś aktywność. Ogólne zasady:

 • uczestnictwo w akcji dzieci jest bezpłatne,
 • ze strony MOSiR w Sopocie uczestnicy pobierają i wypełniają „Kartę Aktywności”,
 • uczestnicy ćwiczą we własnym zakresie, co podpisem na karcie potwierdzają rodzice,
 • dla aktywnych przewidujemy medale.

Propozycje od 26 czerwca do 30 sierpnia 2020:

 • ogólnodostępne turnieje siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży, rocznik 2003 i młodsi oraz w kategorii open,(cykle piątek, sobota) + dodatkowo podczas turniejów możliwość gry w boule na 2 torach (plaża przy molo);
 • we wtorki i czwartki w godz. 11.00-14.00 na boisku ze sztuczną trawą przy ul. 23 Marca miniturnieje piłki nożnej oraz zajęcia z piłki nożnej w formie zabawowej prowadzone przez instruktora MOSiR;
 • w środy i piątki na plaży przy wejściu nr 23 w godz. 11.00-14.00. miniturnieje i zajęcia z tag rugby i rugby prowadzone przez instruktora MOSiR;
 • we wtorki w godz. 16.15-17.30 i soboty w godz. 12.00-13.30 zajęcia gimnastyki na sopockich błoniach prowadzone przez wielokrotną Mistrzynię Polski w gimnastyce artystycznej;
 • – Wakacje pod żaglami na jachcie „Alf”

MOSiR Sopot przygotowuje się także do pikników rodzinnych na sopockich błoniach (założenia: w soboty w godz. 10.00-17.00).

Biblioteka (partner wydarzenia) oferuje książki do poczytania, zaproszeni do współpracy gastronomicy przygotowują kosze piknikowe dla rodzin i koce. Będą tory przeszkód do pokonania na czas o różnym stopniu trudności, rodzinne marsze na orientację z mapką sopockich błoni, stanowiska do gry w badmintona (jedno do gry indywidualnej, drugie do gry deblowej), stanowisko do gry w boule na dwóch torach.

Więcej informacji na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie

Lato w Muzeum Sopotu

Willa Claaszena przy ul. ks. Józefa Poniatowskiego 8 i otaczający ją ogród będą miejscem fascynujących przygód dla dzieci. Muzeum Sopotu zaprasza już w czerwcu, zajęcia potrwają przez całe lato.

Warsztaty edukacyjne przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-10 lat, odbywać się będą we wtorki, środy i piątki, w godz. 11.00-12.30, trwają 1,5 h. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze telefoniczne lub mailowe zgłoszenie udziału. Zajęcia odbywać się będą w grupach pięcioosobowych. Więcej informacji na stronie Muzeum Sopotu.

16 czerwca, a także jeszcze dwa razy w lipcu i sierpniu, odbędzie się spotkanie prowadzone przez Agatę Półtorak z cyklu „Bajarka opowiada” (wydarzenie na FB).

Dagmara Macioch, botaniczka, edukatorka przyrodnicza, projektantka ogrodów, członkini Polskiego Towarzystwa Botanicznego i Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, zaproponuje najmłodszym warsztaty inspirowane ogrodem Muzeum Sopotu: „Praca botanika”, „Tajemnice starych ogrodów”, „O ochronie roślin”, „Rośliny secesji”, „Obrazki z roślin”.

W  te wakacje Muzeum będzie współpracować z Hipodromem i te warsztaty poprowadzi Iwona Zając, edukatorka z Muzeum Sopotu.

A w ogrodzie poprowadzi blok warsztatów inspirowanych morzem pt. „Morskie opowieści”. Uczestnicy przez całe wakacje będą malować mural inspirowany morzem. Zapoznają się z techniką szablonu. W zależności od tematu warsztatu zakomponują wspólny obraz. Będzie się też zmieniać technika malowania i sam mural wraz z uczestnikami warsztatów.

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wcześniejsze telefoniczne lub mailowe zgłoszenie udziału.

Jak zapisać się na warsztaty?

Zajęcia odbywają się w Muzeum Sopotu, ul. ks. Józefa Poniatowskiego 8 w Sopocie

Terminy zajęć prosimy ustalać z Iwoną Zając we wtorki, środy i piątki w godz. 10.00-15.00 pod numerem telefonu 58 551 22 66.

Zgłoszenia można również wysyłać pod adresem: muzeumsopotuczyibawi@gmail.com

Zapraszamy również na blog „Muzeum Sopotu uczy i bawi” oraz na kanał YouTube kanał YouTube

Wakacyjne spotkanie ze sztuką w PGS

Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie także przygotowała zajęcia dla dzieci. Będą to:

 • oprowadzania

od 6 czerwca oprowadzania kuratorskie po aktualnych wystawach. Co piątek zespół edukatorów i kuratorów PGS omówi wystawy i prace prezentowane na ekspozycjach;

(piątki, początek o godz. 12.00; limit osób: 30)

 • warsztaty plenerowe

od końca czerwca planowane są warsztaty w plenerze. Zajęcia będą skupiać się na rozwijaniu w najmłodszych zainteresowania sztuką.

Warsztaty poprowadzą sopoccy artyści: Marek Okrassa, Grażyna Rigall oraz Aleksandra Szewczuk.

Raz w tygodniu jeden z artystów będzie prowadził zajęcia, są one bezpłatne, limit 10 osób, będą obowiązywały zapisy.

 • półkolonie

od 6 do 17 lipca planowane są półkolonie; zajęcia prowadzone będą w sali konferencyjnej.

To płatne zajęcia rozwijające wyobraźnię i talenty, podczas których dzieci poznają prezentowane w PGS wystawy oraz ćwiczyć będą różnorodne techniki artystyczne. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-11 lat, odbywać się będą od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00-13.00. Limit 10 osób, obowiązkowe zapisy.

Więcej informacji:

Miniteka

Jeszcze nie wiadomo, kiedy Miniteka wróci do pełnego funkcjonowania, więc wszystkie działania zostały przeniesione do internetu. Na Facebooku Biblioteki Sopockiej 6 i 20 lipca oraz 10 i 24 sierpnia o godz. 17.00 będą wyświetlane przedstawienia teatrzyku Pacynka. Agata Półtorak poprowadzi warsztaty plastyczne online w ramach projektu Ramię, w ramię z bohaterem. We wtorki będziemy prezentować dzieciom zabawy podwórkowe naszych rodziców oraz zabawy z różnych stron świata.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wprowadzania zmian w programach.

 

Źródło: https://www.sopot.pl/aktualnosc/8288/wakacje-w-miescie-nie-musza-byc-nudne

Skip to content