Zespół „Zdolni z Pomorza Sopot – Biologia” zdobył I miejsce za realizację projektu „Nie wszystko złoto, co się świeci i nie taki diabeł straszny, jak go malują, czyli obalamy popularne mity biologiczne”. W Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku 19 września odbyła się prezentacja projektów w ramach „Konkursu Projektów Zdolni z Pomorza”, podczas której zespoły przedstawiły swoje osiągnięcia przed komisją konkursową.

W skład sopockiego zespołu wchodzą między innymi uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

Fot. materiały UMS
Fot. materiały UMS

Uczniowie w tym roku zaprezentowali projekt z obszaru kompetencji społecznych, a nie biologiczno-chemiczny. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się podczas gali „Zdolnych z Pomorza”, jeśli sytuacja związana z pandemią na to pozwoli.

Opiekunką zespołu działającego w projekcie jest Anna Helmin, nauczycielka II Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego.

– Serdecznie gratulujemy młodym ludziom oraz prowadzącej grupę – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Bardzo cieszymy się, że sopoccy uczniowie mogą brać udział w innowacyjnych projektach. Po raz kolejny widzimy, jak ważne jest inwestowanie w edukację, jak kreatywni są młodzi ludzie, jeśli da im się szansę rozwoju, wspomoże ich talenty i zainteresowania. Brawo młodzi sopocianie! Życzymy dalszych sukcesów – dodaje wiceprezydent Czarzyńska-Jachim.

Projekt „Zdolni z Pomorza – Sopot” realizowany jest w Sopocie od 2013 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Skip to content