Co po podstawówce, czyli sopockie szkoły najlepsze pod słońcem!

Blisko 180 uczniów klas ósmych niebawem skończy edukację w sopockich szkołach podstawowych i stanie przed bardzo ważnym wyborem dalszej drogi kształcenia. Przed podjęciem decyzji warto przyjrzeć się ofercie szkół ponadpodstawowych, które działają w Sopocie. Najbliższą okazją do tego będą Sopockie Tragi Szkół, które odbędą się 13 kwietnia, po raz pierwszy w formule online.

Sopockie szkoły ponadpodstawowe zapraszają nie tylko uczniów w Sopotu, ale z całego Trójmiasta i okolic.

– Na targi oraz na dni otwarte poszczególnych placówek zapraszamy wszystkich uczniów, którzy szukają najlepszego miejsca na dalszą naukę – zachęca Magdalena Czarzyńska-Jachimwiceprezydentka Sopotu. – To niepowtarzalna okazja, by zapoznać się z interesującą oraz bogatą ofertą edukacyjną naszych szkół ponadpodstawowych. Sopockie placówki przygotowują uczniów do studiowania na kierunkach politechnicznych, medycznych, przyrodniczych czy artystycznych, ale również oferują szeroki wachlarz zajęć dodatkowych i niebanalnych wydarzeń szkolnych – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

 

Licea ogólnokształcące i Zespół Szkół Handlowych – sprawdź ofertę w kurorcie

Profesjonalna kadra nauczycielska, bardzo ciekawa oferta edukacyjna, świetnie wyposażone zaplecze dydaktyczne i sportowe, współpraca z uczelniami wyższymi – to i jeszcze więcej oferują sopockie placówki uczniom ósmych klas szkół podstawowych, poszukującym najlepszej dla siebie szkoły. Warto, by miejsce, które wybiorą, łączyło wysoki poziom edukacji z dobrą atmosferą. By szkoła uczyła, dając możliwość dostania się na wymarzone studia czy zdobycia pracy w wybranym zawodzie. By rozwijała różnorodne pasje i zainteresowania uczniów, którzy tworzą zgraną społeczność.

Sopockie szkoły ponadpodstawowe to propozycja dla każdego młodego człowieka, który szuka lekcji z nauczycielami z pasją, bogatej oferty, ciekawych wydarzeń i zajęć dodatkowych. A także interesujących znajomych spotykających się w przyjaznym, niebanalnym miejscu (bo wszyscy mamy nadzieję, że czasy bezpośrednich spotkań z rówieśnikami i nauczycielami, w szkole, wrócą niebawem).

Sopot może pochwalić się najwyższym wskaźnikiem zdawalności matury w Trójmieście i województwie pomorskim. Nauka w tutejszych szkołach to poczucie bezpieczeństwa i pewność zdania nawet najtrudniejszego egzaminu. Blisko 90 proc. absolwentów sopockich szkół ponadpodstawowych dostaje się na studia. Miasto oferuje dodatkowe godziny na zajęcia obowiązkowe (m.in. matematykę, przedmioty humanistyczne i języki obce), by uczniowie jeszcze lepiej mogli przygotować się do matury.

Wybór odpowiedniej szkoły to inwestycja w przyszłość, lepszy start w życie. Brzmi banalnie? Nic z tych rzeczy! To naprawdę ważna sprawa. Dlatego zapraszamy do zapoznania się ofertą sopockich szkół ponadpodstawowych.

Na stronie Szkoły ponadpodstawowe Sopot znajduje się kompletna oferta sopockich szkół wraz ze szczegółami dotyczącymi rekrutacji. 

Sopockie Tragi Szkół

13 kwietnia o godz. 10.00, na platformie Microsoft Teams odbędą się Sopockie Targi Szkół Ponadpodstawowych, pierwszy raz w formule online. W programie prezentacja poszczególnych szkół, będzie także możliwości zadawania pytań przedstawicielom placówek.

Targi będzie można śledzić poprzez FB: Sopockie Targi Szkół Ponadpodstawowych

Dni otwarte online

W trudnych okolicznościach związanych z epidemią koronawirusa nie ma możliwości spotkania się z uczniami podczas dni otwartych i przedstawienia im oferty sopockich placówek. Jednak szkoły nie rezygnują z prezentacji i zapraszają na wydarzenia w sieci, na swoich profilach na Facebooku.

Szkoły będą oprowadzały po budynkach, przedstawiały oferty, odbędą się także spotkania z nauczycielami, dyrekcją oraz uczniami i absolwentami. Przewidywane są także sesje Q&A.

Szczegóły na profilach facebookowych szkół:

Źródło: https://www.sopot.pl/aktualnosc/8891/co-po-podstawowce-czyli-sopockie-szkoly-najlepsze-pod-sloncem

Skip to content