Szczepienia dzieci i młodzieży w sopockich szkołach

W dniach 13-17 września 2021 r. w sopockich szkołach organizowane będą szczepienia dla uczniów powyżej 12. roku życia. W Sopocie jest 2240 uczniów w tym wieku.

Szczepienia w szkołach będą wykonywane przez mobilne zespoły szczepienne ze Szpitali Pomorskich. Dzieci i młodzież będą szczepieni dwudawkowym preparatem firmy Pfizer. W każdym zespole prowadzącym szczepienia będzie lekarz i pielęgniarka, uczniowie zaś będą pod stałą opieką wyznaczonych przez dyrekcję osób i pielęgniarek szkolnych. Najpóźniej do 13 września dyrektorzy szkół poinformują rodziców i uczniów o terminie szczepienia. Drugą dawkę szczepionki uczniowie będą mogli przyjąć również w szkole.

– Za nami bardzo trudny rok nauczania zdalnego. Mimo ogromnego wysiłku dyrektorów, nauczycieli, uczniów i rodziców, nie była to w pełni satysfakcjonująca forma przekazywania wiedzy. Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z nauczycielem, rówieśnikami, możliwości budowania prawdziwych relacji. Uważamy, że nasze dzieci i młodzież zasługują na pełny dostęp do zajęć, a ich organizacja w szkołach będzie bezpieczniejsza, jeśli uczestniczące w zajęciach osoby będą zaszczepione – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachimwiceprezydentka Sopotu – Drodzy rodzice i opiekunowie, gorąco zachęcamy do skorzystania z możliwości zaszczepienia swoich dzieci w szkołach. Warto jak najszybciej uzbroić się w oręż przeciw COVID-19, by chronić ich zdrowie, bowiem wirus atakuje coraz więcej młodych osób i przechodzą one zakażenie ciężej, niż dotychczas – dodaje wiceprezydentka Sopotu.

Dzieci i młodzież powyżej 12. roku życia można również szczepić w punkcie szczepień powszechnych w ERGO ARENIE. Rodzice, którzy przyjdą na szczepienie z dziećmi od 7 września, w każdy wtorek i czwartek w godz. 16.00-18.00 mogą skorzystać z konsultacji pediatrycznych. Przed podaniem szczepionki będzie można porozmawiać z lekarzem i wyjaśnić ewentualne wątpliwości. Punkt działa w dni powszednie, w godz. 8.00-18.00, a w soboty w godz. 8.00-14.00 (w dni wydarzeń na ERGO ARENIE godziny pracy punktu mogą być inne). Nie trzeba się wcześniej rejestrować.

Skip to content