Mimo tak ekstremalnie trudnego roku szkolnego i wszystkich problemów związanych z nauczaniem zdalnym sopoccy maturzyści egzamin maturalny napisali najlepiej w województwie!

Wysoka zdawalność na poziomie 83 proc. dała im przewagę nad pozostałymi powiatami w województwie (zdawalność na poziomie 71, 6 proc.), ten wynik jest też lepszy od średniej w kraju – 74 proc.

Oznacza to, że w tym roku szkolnym na każdym poziomie kształcenia Sopot znów osiągnął najlepsze wyniki z egzaminów zewnętrznych na Pomorzu!

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminów maturalnych. Średnia zdawalność matur w sopockich szkołach ponadpodstawowych wyniosła 83 proc. i okazała się najwyższą w województwie pomorskim. Tym samym sopoccy maturzyści najlepiej napisali egzamin dojrzałości spośród rówieśników z Pomorza.

– Bardzo serdecznie gratuluję naszej młodzieży, a także nauczycielom i rodzicom – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu. – Ich zaangażowanie, ciężka praca, wsparcie i motywowanie uczniów było szczególnie trudne w sytuacji pandemii. Ale wszyscy ciężko pracowali, czego efekty widzimy teraz. Napawa mnie dumą fakt, że mimo szczególnego czasu związanego z Covid-19, stresu wynikającego z konieczności nauki zdalnej i izolacji, sopoccy uczniowie poradzili sobie na maturach tak dobrze.

Tegoroczne wyniki egzaminów, także ósmoklasistów, wśród których sopocianie nie mieli sobie równych w województwie, to również sukces Miasta Sopotu. W ubiegłym roku na zadania oświatowe objęte subwencją wydaliśmy w Sopocie 78 187 740 zł, z czego zaledwie 37 882 021 zł stanowiła subwencja z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pozostała kwota, czyli 40 305 719 zł, pochodziło głównie z dochodów własnych i projektów unijnych. 

Sopot od lat przeznacza z budżetu miasta środki na różnorodne zajęcia dodatkowe, a także godziny z przedmiotów egzaminacyjnych dla uczniów. W minionym roku szkolnym było to ponad milion zł.

 

Zdawalność egzaminu maturalnego w powiatach województwa pomorskiego

Zdawalność egzaminu maturalnego

Skip to content