Zespół Szkół Handlowych po remoncie i z nowym wyposażeniem

 

Uczniowie, którzy kształcą się w Sopocie w trzech kluczowych branżach: turystyka, sport i rekreacja, transport, logistyka i motoryzacja oraz ICT i elektronika, mają teraz do dyspozycji nowocześnie wyposażone pracownie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu także budynek ZSH przy ul. Wejherowskiej przeszedł gruntowny remont.

Wyposażenie pracowni ZSH w 2020 r. możliwe było dzięki środkom z projektu „Remont, modernizacja i wyposażenie Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Wybrzeża w Sopocie oraz Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie jako elementów regionalnej sieci szkolnictwa zawodowego”.

Zespół Szkół Handlowych w Sopocie od 1 września 2020 r. funkcjonuje w nowej siedzibie przy ul. Wejherowskiej 1 (dawny budynek Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2). W 2020 r. skończył się remont z przebudową budynku na potrzeby technikum. Wyremontowane zostały pracownie zawodowe, sieć teleinformatyczna/elektryczna dostosowana została do potrzeb szkoły – bieżącej nauki i potrzeb związanych z egzaminami zawodowymi.

Do szkoły kupione zostało wyposażenie dla wszystkich trzech branż kluczowych, za blisko 425 tys. zł. Były to m.in.:

  • drukarki,
  • sprzęt fotograficzny,
  • sprzęt komputerowy,
  • komputery, urządzenia dodatkowe, rzutniki,
  • sprzęt elektryczny,
  • meble szkolne, tablice, ekrany projekcyjne,
  • oprogramowanie biurowe,
  • pomoce dydaktyczne,
  • wyposażenie pracowni językowych,
  • laptopy.

– Wyposażenie, które trafiło do Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie, bardzo podniosło jakość oraz atrakcyjność form nauczania – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Wyremontowane pracownie zawodowe przygotowane są do kształcenia uczniów z wykorzystaniem nowoczesnych technik, nauka języków obcych odbywa się w nowoczesnych pracowniach językowych, uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk mają do dyspozycji 5 pracowni komputerowych, uczniowie kształcący się w zawodach branż turystyka, sport i rekreacja korzystają z pracowni zawodowej pozwalającej na praktyczną naukę zawodu – dodaje wiceprezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Pracownie zawodowe (np. pracownie komputerowe) zostały tak wyposażone, by mogli z nich  korzystać uczniowie dwóch branż, np. branży ICT i elektronika oraz transport, logistyka i motoryzacja.

Ponadto budynek szkolny został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami: w budynku znajduje się winda oraz toalety dla nich.

W ramach budżetu projektu oraz dodatkowych środków z budżetu Gminy na remont wraz z przebudową budynku szkolnego przy ul Wejherowskiej 1 wydano 2 793 999,36 zł

Projekt realizowany przy wsparciu środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Działania 4.1 Infrastruktura ponadgimnazjalnych szkół zawodowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu: 3 560 036,71 zł

Wkład funduszy europejskich: 1 738 891,09 zł

Galeria zdjęć

Skip to content