8 marca konferencja online młodzieży o prawach człowieka. Gość honorowy Agnieszka Holland

Po raz drugi trójmiejscy licealiści organizują debatę online. Tym razem będzie to „Konferencja Prawa Człowieka”. Adresatem wydarzenia są uczniowie szkół średnich, a gościem honorowym będzie Agnieszka Holland. Transmisja na gdansk.pl – 8 marca o godz. 10.15.

Teraz młodzi organizatorzy zapraszają rówieśników na spotkanie zatytułowane „Konferencja Praw Człowieka”. Podobnie jak w listopadzie wydarzenie to przygotowywane jest wspólnymi siłami XIV LO w Gdańsku i 3 LO w Sopocie.

– Prawa człowieka to temat niezwykle ważny dla nas, młodych ludzi. Chcemy z naszą inicjatywą dotrzeć do jak największej liczby osób, otworzyć ich umysły i przypomnieć jak ważne jest przestrzeganie w dzisiejszych czasach praw człowieka – mówi współorganizator konferencji Igor Dorawa. – Data naszej „Konferencji Praw Człowieka” jest nieprzypadkowa. 8 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kobiet. O prawach kobiet też chcemy rozmawiać.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do uczniów i uczennic trójmiejskich szkół średnich, a gościem honorowym będzie reżyserka i scenarzystka Agnieszka Holland. Na konferencji poruszone zostaną różne aspekty praw człowieka, stąd też zróżnicowana tematyka i bogata lista gości:

  • Prawa człowieka w UE – Weronika Lenkiewicz (Amnesty International)
  • Prawa człowieka w RPA – dr Margot Stańczyk-Minkiewicz (wykładowczyni w Instytucie Politologii UG),
  • Prawa ucznia – Łukasz Korzeniowski (Fundacja Na Rzecz Praw Ucznia),
  • Prawo do wyrażania siebie –  Tomasz Plaszczyk
  • Prawa osób niepełnosprawnych – dr hab. Anna Śledzińska – Simon (wykładowczyni akademicka na Uniwersytecie Wrocławskim),
  • Prawo do wypowiedzi w mediach – Weronika Klawonn (Sędzia Sądu Okręgowego w Gdańsku)

Spotkanie prowadzić będą: Igor Dorawa, młodzieżowy radny Miasta Gdańska oraz Zofia Wojtkiewicz, wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Sopot. Podczas konferencji będzie możliwość zadania pytania od publiczności poprzez specjalny formularz.

Transmisję śledzić można będzie 8 marca o godz. 10.15 na profilu facebookowym wydarzenia Konferencja- Prawa Człowieka!

Źródło: https://www.gdansk.pl/wiadomosci/8-marca-konferencja-online-mlodziezy-o-prawach-czlowieka-gosc-honorowy-agnieszka-holland,a,190888

Skip to content