Webinarium EPALE: Szkoły dla dorosłych a środowisko lokalne, 23.04.2021 r., godz. 11.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium EPALE: Szkoły dla dorosłych a środowisko lokalne.

 Webinarium odbędzie się 23 kwietnia 2021 r. o godz. 11.00. Poprowadzi je Sylwia Kurszewska, zawodowo związana z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie, Ambasadorka EPALE. Webinarium potrwa około 1-1,5 godziny.

Webinarium skierowane jest do dyrektorów i nauczycieli szkół dla dorosłych oraz przedstawicieli innych szkół, organizacji i instytucji zainteresowanych współpracą międzysektorową.

Tematem przewodnim webinarium będzie tworzenie klimatu sprzyjającego współpracy szkół dla dorosłych z innymi podmiotami oraz ze środowiskiem lokalnym. Uczestnicy spotkania będą mogli:

– poznać możliwości podjęcia współpracy międzyinstytucjonalnej i międzysektorowej,

– dowiedzieć się, jakie kroki prowadzą do efektywnej współpracy,

– odkryć skuteczne modele współdziałania, m.in. o tym jak to jest w Sopocie.

Organizator: Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro EPALE – Elektroniczna Platforma na rzecz Uczenia się Dorosłych w Europie

Link do rejestracji na Webinarium

Więcej informacji o wydarzeniu  

Udział w webinarium jest bezpłatny.  Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aktywnego konta lub rejestracja na Platformie EPALE: Zarejestruj się na EPALE przed udziałem w Webinarium.

Platforma EPALE (https://epale.ec.europa.eu/pl), powstała z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+ i jest społecznością praktyków zajmujących się edukacją dorosłych. Na EPALE nauczyciele ze szkół dla dorosłych oraz inni edukatorzy dorosłych mogą znaleźć m.in. artykuły dotyczące tego obszaru edukacji, propozycje nowych metod nauczania, kalendarz wydarzeń z zakresu edukacji dorosłych oraz wyszukiwarkę partnerów do projektów międzynarodowych.

Skip to content